Na današnji prireditvi, ki so jo uprizorili naši učenci, smo poskušali mlajšim otrokom prikazati kratko igrico, ki govori o tem, kako hitro lahko uničimo zdrav in stabilen gozd z divjimi odlagališči in s hrupom, ki plaši gozdne živali. V igrici sodelujejo gobice (lisička, goban, črna trobenta in rdeča mušnica) ter gozdne živali (zajček, veveriček, polž, sinička). Vsi tarnajo nad tem, kako nemarni so lahko ljudje, ki uničujejo vse, kar jim pride pod noge, v gozd pripeljejo vso navlako, za katero v urbanih mestih zmanjkuje prostora. Rešitev, ki jo gobice in živali sprejmejo je osveščanje o varovanju okolja in čistilna akcija, kjer lahko vsak posameznik naredi nekaj dobrega zase in za svojo okolico.

Učenci so pripravili tudi gozdno ekolistino, ki so jo skupaj z ravnateljico ga. Jasno Lampe, županom Občine Kamnik g. Matejem Slaparjem in Nacionalnim koordinatorjem Eko šole g. Gregorjem Cerarjem po prireditvi podpisali.

Čistilna akcija je uspela in dan je bil resnično lepši za marsikaterega udeleženca na prireditvi!

S klikom na spodnjo sliko, si lahko ogledate nekaj utrinkov.

Dostopnost