Na delovno soboto smo nadomestili pouka prost dan, ki smo si ga privoščili dan po kulturnem prazniku, v petek, 9. februarja.

Učenci od 1. do 7. razreda smo se tokrat skozi Mekinje, Nevlje in Oševek podali do Debevčevega mlina, ki mu domačini rečejo Samotni maln.  Debevčevi z Vodic pri Mekinjah, so ga modro postavili ob močnem kraškem izviru potoka Oševek (Olševek), ki se v bližini Mamutovega mostu izliva v Nevljico. Vanj so nekoč nosili mlet žito ljudje iz okoliških naselij, zdaj pa mlinska kolesa že dolgo molčijo. Pravzaprav hiša, ob kateri je bil  mlin izgleda  bolj zapuščeno, a koze, ki se tam pasejo, so se nam vseeno pridružile, ko smo si privoščili malico.

Da pot ne bi bila preveč ravninska, smo jo zaokrožili in se vračali po hribu do Godiča. Nato smo jo mahnili čez travnike, mimo  Reboljeve graščine do Mekinj, proti šoli.

Dostopnost