V tednu od 15. 5. do 19. 5. 2023 smo na OŠ 27. julij izvajali teden vseživljenjskega učenja.

Tema prve delavnice je bila Mamut iz Nevelj, kjer smo spoznali obdobje prazgodovine, si prebrali zgodbo o mamutu ter ga izdelali.

Pri drugi delavnici smo plesali ljudske plese (Peričice, Ob bistrem potoku, Abraham ´ma sedem sinov itd.)

Tema tretje delavnice je bila spoznavanje čudežnega sveta knjige (Lahko noč za medveda). Otroci so se vživljali v like iz knjige, risali zgodbo ter jo obnavljali.

Otroci so na naslednji delavnici spoznavali stare igrače, s katerimi so se igrali nekoč. DEkleta so izdelala punčke iz cunj, fantje pa vrtavko.

Zadnja delavnica pa je obravnavala doživljanje glasbe, sproščanje telesa ob njej ter barvanje mandal ob glasbi.

Andreja Janežič, koordinatorka