V okviru tedna vseživljenjskega učenja je bilo izvedenih 5 prireditev. V prireditvah so imeli možnost sodelovati vsi učenci nižjega izobrazbenega standarda naše šole. Tempo življenja je vse hitrejši, zato smo učence 1., 2. in 3. razreda naučili, kako lahko kljub pomanjkanju časa, na hitro spečemo zelo okusen, zdrav in domač kruh. Otroci so komaj čakali, da ga poizkusijo, in res, zmanjkalo ga je v nekaj minutah. Najbolj muzikalen oddelek na šoli – 5. in 6. razreda – je obiskal glasbeno šolo v Kamniku. Na naše presenečenje, je ravnatelj Rok Spruk, svoje zaposlene zaprosil, da nam pripravijo mali koncert. Pozibavali smo se ob zvokih različnih inštrumentov, na koncu pa smo mrmrali pesem Veselo v Kamnik, zaigrano kar na klavir. S sedmošolci smo se učili o medkulturnosti. Spoznali so, da so si po eni strani zelo različni, a vendar podobni. Učence 8. in 9. razreda smo podučili o rabi današnje tehnologije, pogovarjali smo se o tem, zakaj je raba tehnologije dobra/pomembna in zakaj škodljiva. Učenci 1., 2. 8. in 9. razred so se skupaj sprehodili skozi mamutovo vas ter si ogledali staro kmečko hišo – Vodiškarjevo kmetijo v Nevljah. S prihodom v hišo smo se vrnili v daljno preteklost, ob tem pa smo spoznali, koliko nepotrebne šare imamo danes v naših stanovanjih, ki nas niti ne osrečuje. V preteklosti so si ljudje znali med seboj pomagati in predvsem so znali uživati v malih rečeh. Tudi sama si želim nadaljnjega sodelovanja z lokalno skupnostjo in še mnogo izvedenih prireditev v projektu Tedni vseživljenjskega učenja. 

koordinatorka TVU OŠ 27. julij Ines Novak

Dostopnost