Učenci prve triade naše šole so se v septembru za tri dni odpravili na Veliko planino. Na naravoslovnem taboru so se učenci navajali na samostojnost, skrbeli zase in za drugega, iskali so načine aktivnega preživljanja prostega časa v naravi, sodelovali so pri pripravi obrokov in se družili z vrstniki in učitelji. Veliko doživetje za otroke, prežeto z obilico vznemirjenja in tudi malo strahu je bila vožnja z nihalko, ki nas je popeljala do Šimnovca, od tam naprej pa smo imeli le 5 minut hoje, vsak s svojim nahrbtnikom, do koče Slovenka, v kateri smo preživeli tri nepozabne izobraževalno – pustolovske dni. Prvi dan smo se peš povzpeli na Zeleni rob, si privoščili sladoled v Sladkem kotu in si ogledali kapelico Marije Snežne. Drugi dan smo se peljali s sedežnico in si ogledali vetrnico. Vse to je od učencev terjalo precej napora in poguma, tako da smo si privoščili zasluženo kosilo v gostišču Zeleni rob. Potem smo se peš odpravili še do planine Konjščice in imeli nočni pohod z lučkami. Na ustvarjalni delavnici so učenci izdelali pastirski klobuk in planšarja.

Planinska dogodivščina nam je ostala v lepem spominu in vsi otroci so izrazili upanje, da kaj podobnega še kdaj ponovimo.

Pri izvedbi naravoslovnega tabora so nam pomagali:

  • KOČA SLOVENKA  – koča z nasmehom
  • VELIKA PLANINA d. o. o.
  • GOSTILNA IN PENZION REPNIK
  • SLADKI KOT
  • KMETIJA PR ANŽIČ

 

HVALA!

 

Dostopnost